HOME
menu

Duża sala fitness

duza-sala-fitness.jpgSala Fitness – jest miejscem w którym możemy w sposób bezpieczny i pod nadzorem instruktora poprawiać swoją: wydolność, szybkość, sprawność oraz spalić kalorie. Doświadczenie oraz odpowiednie kwalifikacje instruktorów  pozawalają uczestniczyć w zajęciach przede wszystkim w bezpieczny oraz wesoły sposób tworząc przy tym niezapomnianą atmosferę. Na zajęciach wykorzystywane są stepy, maty, hantle ale również nasze ciało i jego ciężar. Taniec, step, pilates, sztangi, trening obwodowy to zaledwie kilka z możliwości, które pozwalają nam spalić kalorie, wzmocnić swoje ciało oraz poprawić samopoczucie.

BODYPUMP® - jest pierwowzorem dla wielu odmian siłowych zajęć grupowych z użyciem sztang. Został stworzony w 1991r przez Philipa Mills i dystrybuowany globalnie przez Les Mills International. Obecnie jest w ponad 80 krajach i w ponad 15000 klubach fitness na całym świecie. W Polsce obecny od 5 lat szybko zyskał miano najbardziej popularnego spośród programów Les Mills.

Zajęcia BODYPUMP® posiadają ustaloną choreografię, co daje globalną jednorodność. Ta standaryzacja daje poczucie jakości i bezpieczeństwa dla uczestników zajęć gdziekolwiek pojawią się na zajęciach w Polsce w partnerskich klubach Les Mills czy za granicą. Zatem uczestnicy zajęć nie martwią się czy dany instruktor „zaskoczy” ich swoją autorską wersją przysiadów czy martwego ciągu. Tu technika jest ustalona i każdy instruktor Les Mills posiada wysoki standard prowadzenia zajęć typu siłowego.

Co trzy miesiące zmienia się choreografia i muzyka, która jest przygotowywana solidnie przez sztab ekspertów z zakresu sportu i fizjoterapii. Nowe zestawy ćwiczeń to kolejna porcja edukacji dotyczącą danej techniki i nowego ćwiczenia

BODYPUMP® program ma również swoją strukturę, która jest stała niezależnie od zmiany choreografii. Zajęcia w formacie 60 minut zawierają osiem utworów na oddzielne grupy mięśni. Istnieje również format 45 minut, bez dwóch grup mięśniowych (biceps i triceps), które zwykle współuczestniczą w ćwiczeniach klatki piersiowej czy pleców. BODYPUMP® Express to kolejny format zajęć jako opcja 30 minutowa, w której skupiamy się tylko na ćwiczeniach złożonych czyli angażujących kilka grup mięśniowych.  

sala fitness

Jednymi z zajęć Les Mills, prowadzonymi na tej sali będzie BODYPUMP®

Sekretem BODYPUMP® jest tzw: REP EFFECT co możemy określić jako EFEKT POWTÓRZEŃ. To efekt wyczerpania mięśni przy użyciu wagi lekkiej, podczas wykonywania wysokiej liczby powtórzeń. 

To przełom w treningu siłowym na zajęciach grupowych, który sprawdził się doskonale w bloku zajęć 55 minutowych. EFEKT POWTÓRZEŃ zmienia tradycyjne myślenie o podnoszeniu ciężarów, zwłaszcza wśród pań, którym trening z obciążeniem kojarzy się jedynie z silnym przyrostem masy mięśniowej. Rezultatem tego typu treningu są długie, smukłe, wyrzeźbione mięśnie oraz silna budowa ciała.

Choreografia zajęć BODYPUMP® jest ukierunkowana na wszystkie obszary ciała a w szczególności na: pośladki, uda, ramiona, barki. Ponadto, niektóre wykonywane ćwiczenia należą do typu ćwiczeń złożonych czyli takich, które angażują kilka grup mięśniowych na raz.  W efekcie trening BODYPUMP® ułatwia ogólne spalanie tkanki tłuszczowej, zwiększa ilość spalonych kalorii i skutecznie wpływa na przyrost siły mięśni bez zwiększania ich masy.

EFEKT POWTÓRZEŃ sprawia, że podczas typowych zajęć BODYPUMP® wykonujemy około 800 powtórzeń. To ponad cztery razy więcej niż jedna osoba może osiągnąć podczas indywidualnego treningu.

Wg badań, zajęcia BODYPUMP® zwiększają liczbę spalonych kalorii, wspomagają spalanie tłuszczu i poprawiają wydolność tlenową, siłę mięśni i wytrzymałość mięśni. Istnieją także dowody, że zajęcia BODYPUMP® mogą mieć pozytywne korzyści psychologiczne.

sala fitness