HOME
menu

Opis zajęć

LesMills BODYPUMP®

BODYPUMP® - jest pierwowzorem dla wielu odmian siłowych zajęć grupowych z użyciem sztang. Został stworzony w 1991r przez Philipa Mills i dystrybuowany globalnie przez Les Mills International. Obecnie jest w ponad 80 krajach i w ponad 15000 klubach fitness na całym świecie. W Polsce obecny od 5 lat szybko zyskał miano najbardziej popularnego spośród programów Les Mills.

Zajęcia posiadają ustaloną choreografię, co daje globalną jednorodność. Ta standaryzacja daje poczucie jakości i bezpieczeństwa dla uczestników zajęć gdziekolwiek pojawią się na zajęciach w Polsce w partnerskich klubach Les Mills czy za granicą. Zatem uczestnicy zajęć nie martwią się, czy dany instruktor „zaskoczy” ich swoją autorską wersją przysiadów czy martwego ciągu. Tu technika jest ustalona i każdy instruktor Les Mills posiada wysoki standard prowadzenia zajęć typu siłowego.

Co trzy miesiące zmienia się choreografia i muzyka, która jest przygotowywana solidnie przez sztab ekspertów z zakresu sportu i fizjoterapii. Nowe zestawy ćwiczeń to kolejna porcja edukacji dotyczącą danej techniki i nowego ćwiczenia

BODYPUMP® program ma również swoją strukturę, która jest stała niezależnie od zmiany choreografii. Zajęcia w formacie 60 minut zawierają osiem utworów na oddzielne grupy mięśni. Istnieje również format 45 minut, bez dwóch grup mięśniowych (biceps i triceps), które zwykle współuczestniczą w ćwiczeniach klatki piersiowej czy pleców. BODYPUMP® Express to kolejny format zajęć jako opcja 30 minutowa, w której skupiamy się tylko na ćwiczeniach złożonych, czyli angażujących kilka grup mięśniowych.  

Sekretem BODYPUMP® jest tzw: REP EFFECT co możemy określić jako EFEKT POWTÓRZEŃ. To efekt wyczerpania mięśni przy użyciu wagi lekkiej, podczas wykonywania wysokiej liczby powtórzeń co sprawia, że podczas typowych zajęć BODYPUMP® wykonujemy około 800 powtórzeń. To ponad cztery razy więcej niż jedna osoba może osiągnąć podczas indywidualnego treningu.

To przełom w treningu siłowym na zajęciach grupowych, który sprawdził się doskonale w bloku zajęć 55 minutowych. EFEKT POWTÓRZEŃ zmienia tradycyjne myślenie o podnoszeniu ciężarów, zwłaszcza wśród pań, którym trening z obciążeniem kojarzy się jedynie z silnym przyrostem masy mięśniowej. Rezultatem tego typu treningu są długie, smukłe, wyrzeźbione mięśnie oraz silna budowa ciała.

Choreografia zajęć BODYPUMP® jest ukierunkowana na wszystkie obszary ciała a w szczególności na: pośladki, uda, ramiona, barki. Ponadto, niektóre wykonywane ćwiczenia należą do typu ćwiczeń złożonych, czyli takich, które angażują kilka grup mięśniowych na raz.  W efekcie trening BODYPUMP® ułatwia ogólne spalanie tkanki tłuszczowej, zwiększa ilość spalonych kalorii i skutecznie wpływa na przyrost siły mięśni bez zwiększania ich masy.

Wg badań, zajęcia BODYPUMP® zwiększają liczbę spalonych kalorii, wspomagają spalanie tłuszczu i poprawiają wydolność tlenową, siłę mięśni i wytrzymałość mięśni. Istnieją także dowody, że zajęcia BODYPUMP® mogą mieć pozytywne korzyści psychologiczne.

Wake Up

Poranne zajęcia, na których wykorzystujemy różne formy treningu. Począwszy od treningu siłowego, przez trening interwałowy skończywszy na rowerach. Są to zajęcia pobudzające nasze ciało. Mają na celu rozkręcenie naszego metabolizmu. Zajęcia są przeznaczone dla wszystkich, niezależnie od wieku i płci. Poranna dawka pozytywnej energii to efekt uboczny tych zajęć.

Squash Preparation

Zajęcia przeznaczone dla grających w squasha zawodników, ale również i dla osób które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tą fantastyczną dyscypliną. Podczas zajęć, uczymy się prawidłowego poruszania po korcie oraz przygotowujemy nasz organizm do gry. Trening, podczas którego pobudzamy mięśnie głębokie do pracy tak, aby chroniły nasz układ kostno-stawowy. Zmienna intensywność podczas tego treningu pozwala zaadaptować nasz organizm do wysiłku fizycznego i wysokiej intensywności.

Body Pump intro

Zajęcia, podczas których skupiamy się na nauce prawidłowej techniki, a także zaznajamiamy się z formułą tego treningu. Podczas tego treningu przerwy pomiędzy utworami są dłuższe, a w ich trakcie dokładnie opisujemy i analizujemy technikę wykorzystywaną w kolejnych utworach. Zajęcia są przeznaczone zwłaszcza dla osób rozpoczynających trening na siłowni, dla osób które pragną doszkolić swoją technikę, a także dla osób, które w poszczególnych utworach chcą sprawdzić swoje możliwości oraz ustawić ciężar na kolejne treningi.

STEP BPU

To trening łączący w sobie ćwiczenia aerobowe i wzmacniające. Zajęcia odbywają się w rytm muzyki z wykorzystaniem stepów.
Są to proste ćwiczenia polegające na kombinacji podstawowych kroków na stepie. Podczas treningu instruktor stopniowo uczy choreografii, która skutecznie poprawia koordynację ruchową.
Dalsza część zajęć to rytmicznie ćwiczenia kształtujące biodra, uda, pośladki, brzuch, przyśpieszając jednocześnie metabolizm i spalanie tłuszczu.

ROWERY SZTANGI

Trening aerobowy wzmacniający, którego celem jest poprawa kondycji oraz kształtowanie całego ciała.
Pierwsza część zajęć prowadzona jest na rowerach treningowych w rytm muzyki.
Następnie do zajęć wykorzystujemy sztangi z niewielkim obciążeniem, z którymi wykonujemy ćwiczenia wzmacniające nasze ciało.

BRZUCH ESPRESSO

Ćwiczenia angażujące przede wszystkim mięśnie brzucha, które poprzedza rozgrzewka składająca się z podstawowych kroków aerobowych.
Zajęcia mają na celu przyspieszyć nasz metabolizm, spalić tkanki tłuszczowe oraz wzmocnić nasz brzuch.
Podczas ich wykonywania duża waga przywiązywana jest do odpowiedniej stabilizacji, osiąganej przez odpowiednie napięcie mięśni. Dzięki temu są one skuteczne i bezpieczne dla organizmu.