HOME
menu

Zapraszamy do współpracy z nami przy organizacji Mistrzostw Świata Juniorów w squasha - największej sportowej imprezy w Bielsku-Białej. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z Dyrektorem Generalnym Imprezy - Maciejem Kliś, pod adresem macieksquash@gmail.com tel.:501 925 899

Światowa Federacja Squasha w porozumieniu z Polską Federacją Squasha przyznała naszemu klubowi organizację Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów w 2016 roku.

Impreza po raz pierwszy odbędzie się w Bielsku-Białej a także po raz pierwszy w woj. Śląskim. Zostanie zorganizowana z dużym rozmachem, podobnie jak dwie poprzednie edycje imprezy squashnachrobrym.pl w latach 2014 oraz 2015

W dniach od 6 do 17 sierpnia 2016 młodzi zawodnicy (do 19 lat) z całego świata będą walczyć indywidualnie w kategoriach chłopięcej i dziewczęcej, natomiast w kategorii drużynowej zmierzą się chłopcy z juniorskich reprezentacji narodowych 26 krajów z całego świata.

Mistrzostwa Świata Juniorów od zawsze są pierwszym krokiem w karierze graczy. Aktualny mistrz świata Mohamed El Shorbagy zdobył tytuł mistrza świata juniorów w latach 2008 i 2009, a mistrzyni świata Raneem El Welily została mistrzynią świata juniorów w 2005 i 2007 roku. Pierwsze mistrzostwa odbyły się już w 1980 roku, więc impreza ma bogatą historię.

Szklany kort jako główna arena zawodów pojawi się w samym centrum naszego miasta nie po raz pierwszy a każdy chętny będzie mógł spróbować gry na takim korcie za darmo w wyznaczonych godzinach pod okiem instruktorów klubu ENJOY.

Zapraszamy na oficjalną stronę Mistrzostw: www.wsfworldjuniors.com

oraz na stronę klubu: enjoysquash.com