HOME
menu

W piątek 18.12.2015 odbył się kolejny już turniej z cyklu Enjoy Cup 2015/2016. Rozgrywki rozpoczęły się jak zwykle o godzinie 18:00, a sama rywalizacja trwała aż do godziny 23. Turniej był rozgrywany pod patronatem Polskiej Federacji Squasha w dwóch kategoriach seniorskiej oraz dwóch juniorskich. Łącznie w zawodach udział wzięło aż 37 zawodników.

W kategorii OPEN wygrał Bartek Gil drugie miejsce Jacek Płonka. Trzecie miejsce przypadło Michałowi Kędzierskiemu. O ile finał i półfinał odbyły się bez większych emocji kończąc się wynikami 3:0. Za to drugi półfinał oraz finał dostarczyły więcej emocji dzięki wyrównanej rywalizacji. Michał Kędzierski nie wykorzystał aż 5 piłek meczowych w meczu z Jackiem Płonką przegrywając 14:12 w piątym gemie. Odbił to sobie w meczu o trzecie miejsce zwyciężając w końcówce bardzo wyrównanego meczu przeciwko Wróblowi.

W turnieju damskim zwyciężyła Karolina Więcek, drugie miejsce zajęła Marysia Jarzembowska. Trzecia na podium była Iza Bieńko.

Również w ostatni weekend w Łodzi odbywał się ogólnopolski turniej juniorski rangi A. Jest to jeden z ośmiu turniejów eliminacyjnych do Indywidualnych Mistrzostw Polski Juniorów. Wychowankowie klubu Enjoy z grupy Elite Junior zajęli tam wysokie miejsca: Maksymilian Wielgus wygrał w turnieju OU17, a Mateusz Szewczyk zajął w nim 3-cie miejsce. Z kolei w kategorii wiekowej OU13 Kajetan Lipsk i Nataniel Hernas zajęli odpowiednio: 4-te i 5-te miejsce.

W niedzielę został rozegrany turniej juniorski. Wystartowało w nim 15 juniorów, którzy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych: OU11 i OU13 (poniżej 11 oraz 13 rż.). Wśród najmłodszych graczy najlepszy był Oliwier Fojtuch, tuż przez Zofią Mizgałą i Magdą Szewczyk. W starszej grupie wiekowej zwyciężyła Zuza Orszulik, drugi był Filip Filipiak a trzecie miejsce wywalczyła Linda Gut.

Dodatkowo w sobotę odbyła się druga edycja Otwartego Dnia Juniorskiego, która podobnie jak pierwsza zgromadziła sporo dzieci na zajęciach kulturalno-sportowych trwających od 11:00 do 15:30. Maluszki miały możliwość zabawy w klubowym kąciku, gdzie ciocia Kasia czuwała miedzy innymi nad poprawnym zdobieniem świątecznych choinek :) Zajęcia squasha na każdym poziomie zaawansowania prowadzili trenerzy klubu Enjoy. Rozegrany został również turniej, w którym bezapelacyjnie zwyciężył Nataniel Hernas zajmujący aktualnie 3 miejsce w ogólnopolskim rankingu Polskiej Federacji Squasha (PFS). Drugie miejsce zdobyła Zuzanna Orszulik a trzecie Filip Filipiak.

Sponsorem nagród turnieju była firma Hi-tec. Partnerami cyklu turniejów są: PBC - dystrybutor odżywek dla sportowców, High Contrast - producent wyjątkowych drzwi i dotBlue - firma z branży IT/Web. Restaruracja Maximus będąca partnerem kulinarnym cyklu dostarczyła na turniej fantastyczną zupę gulaszową. Partnerem medialnym jest portal bielsko.biala.pl.