HOME
menu

SQUASHNACHROBRYM.PL


Squash Na Chrobrym to impreza, która na stałe wpisała się  w wakacyjny harmonogram naszego miasta. Organizatorem tego wydarzenia jest bielski klub Enjoy Squash, który już po raz piąty pozwolił doświadczyć sportowych emocji w samym sercu miasta. Za każdym razem Bielsko na cały tydzień zyskuje sportową duszę i charakter, przez co squash staje się coraz bardziej popularnym sportem  w naszym kraju. 
 
Głównym i najważniejszym elementem imprezy jest profesjonalny, pełnowymiarowy kort do squasha. To właśnie na nim w 2016 roku, były rozgrywane VDC i Dental-Care Mistrzostwa Świata Juniorów w Squashu.
Każdego dnia od godziny 10 rano, kort był dostępny nieodpłatnie, dla każdego, kto chciałby spróbować swoich sił w tej dyscyplinie sportu pod okiem profesjonalnych trenerów z klubu Enjoy.
Natomiast po nadejściu zmroku na korcie odbywała się zacięta rywalizacja między profesjonalnymi zawodnikami. To właśnie tu mogli pierwszy raz w historii  zmierzyć się ze sobą na Mistrzostwach Śląska, a także meczach klubowych, gdzie reprezentacja klubu gospodarzy podejmowała najlepszych zawodników z innych miast.
Zwieńczeniem całej imprezy był mecz Polska kontra Reszta Świata. W tej rywalizacji wzięli udział najlepsi polscy zawodnicy: Maksymilian Wielgus – Czterokrotny Mistrz Polski Juniorów oraz Przemek Atras – Mistrz Polski Seniorów zmierzyli się z: Danielem Poleshchuk – Pięciokrotnym Mistrzem Izraela oraz Joseph White – zawodnik PSA z  Australii.

76d8aa74734f7db793c23a63dc6dda77_f482.jpg