HOME
menu

Operacja Lwów i turniej Enjoy Squash Cup vol. 9

W dniach 29 kwietnia do 2 maja odbyła się organizowana przez nasz klub Operacja Lwów. Było to wydarzenie podzielone zarówno tematycznie jak i czasowo na dwie części.
W pierwszej części wystąpili gracze Volvo Squash League, biorąc udział w turnieju organizowanym przez ukraińską stronę we Lwowie.
Zawodnicy z klubu Enjoy, Maciej Kliś i Michał Borg dotarli aż do półfinału w ukraiśkich kategoriach M1 i M2, ostatecznie zajmując czwartą odpowiednio w M1 oraz M2. Pozostali zawodnicy walczyli w dalszych częściach drabinek.

Podczas pobytu we Lwowie mieliśmy też okazję obejrzeć zawodników i zawodniczki z pierwszych setek światowego rankingu podczas rozgrywanego tam turnieju zawodowego PSA Lviv Squash Cup.
W kategorii Męskiej zwyciężył Ammar Altamimi pokonując w finale Christophe Andre 11/6, 11/5, 11/4.
W kategorii Damskiej zwyciężyła Nada Abbas pokonując Birgit Coufal 11/4, 11/7, 11/9.

Dla czwórki zawodników z naszego klubu tj: Damian Danielczyk, Wojciech Sztafa, Michał Borg i Maciej Kliś druga cześć imprezy rozpoczęła się w niedzielę rano, podczas powrotu ze Lwowa na rowerach. Do przejechania było aż ponad 400 km, na których pokonanie zaplanowano trzy dni. Rowerowe szaleństwo było relacjonowane na profilu wydarzenia na FB oraz na profilu Michała Borga (kronikarza imprezy) tutaj.

Z małymi wyjątkami (kontuzja Macieja Klisia) miłośnicy dwóch pedałów dotarli zarówno bezpiecznie, jak i w wyznaczonym czasie czyli 2 maja do Bielska-Białej.

Mamy nadzieję, żę ta impreza zapoczątkuje rowerowe wyprawy tym bardziej, że już niedługo będziemy zapraszać na zajęcia rowerowe do klubu Enjoy.

W ten sam weekend, dla pozostających w Bielsku miłośników squasha zorganizowaliśmy również dziewiąty już turniej z cyklu Enjoy Squash Cup, w którym wzięło dział aż 30 osób. 

W kategorii OPEN wyniki przedstawiały się następująco:

  1. Kasperek Michal
  2. Gryz Witold
  3. Laszuk Marcin
  4. Tomasz Muszer
  5. Kędzierski Mateusz

W kategorii DAMSKIEJ:

  1. Rohunowa Denisa
  2. Jarzembowska Maria
  3. Wiera Agnieszka
  4. Dochód Danuta
  5. Mazur Agnieszka

Bardzo dziękujemy firmie Rent Service za udostępnienie busa na cele wyjazdu do Lwowa.

Partnerami cyklu Enjoy Squash Cup są: profecjonalna sieć sprzedaży i poradnictwa żywieniowo-suplementacyjnego Perfect Body Center (http://perfectbodycenter.pl/), producent odzieży sportowej Hi-Tec (http://hi-tec.com.pl/), producent wyjątkowych drzwi High Contrast (http://www.hcdesign.pl/) oraz hotel Bania z Białki Tatrzańskiej (https://hotelbania.pl/). Towarzyszy im DotBlue specjalizujące się w tworzeniu stron www i nowych technologiach (http://dotblue.pl). Partnerem kulinarnym jest restauracja "Maximus" (http://www.maximus.bielsko.pl), a partnerem medialnym portal http://bielsko.biala.pl/