HOME
menu

Światowa Federacja Squasha przyznała naszemu klubowi organizację Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów w 2016 roku.

Polska już po raz drugi została wybrana na organizatora Mistrzostw Świata Juniorów. Tym razem zaszczyt ten przypadł Bielsku-Białej i naszemu klubowi Enjoy Squash. 

Impreza odbędzie się pod patronatem Polskiej Federacji Squasha w dniach od 7 do 16 sierpnia. Młodzi zawodnicy (do 19 lat) z całego świata będą walczyć indywidualnie w kategoriach chłopięcej i dziewczęcej, natomiast w kategorii drużynowej zmierzą się chłopcy. 

Do wyboru naszego miasta na organizatora mistrzostwa w największym stopniu przyczynił się Maciej Kliś, właściciel klubu oraz firmy Squash Promotion Group, mającej na celu rozwój i popularyzację tej dyscypliny sportu w Polsce. Poza organizacją mistrzostw jego sukcesem jest też między innymi zbudowanie w Bielsku największej ligi squasha w Polsce - Volvo Squash League liczącej ponad 100 aktywnych graczy.

„Postaramy się zapewnić wszystkim uczestnikom, rodzicom oraz ich trenerom najwyższy poziom znanej polskiej gościnności. Dodatkowo grupa SPG zainstaluje szklany kort w sercu miasta - na Placu Chrobrego, zaraz obok zabytkowego zamku.” - mówi Maciej Kliś.

Mistrzostwa Świata Juniorów od zawsze są pierwszym krokiem w karierze graczy. Aktualny mistrz świata Mohamed El Shorbagy zdobył tytuł mistrza świata juniorów w latach 2008 i 2009, a mistrzyni świata Raneem El Welily została mistrzynią świata juniorów w 2005 i 2007 roku. Pierwsze mistrzostwa odbyły się już w 1980 roku.

Przypomnijmy, że szklany kort pojawi się w samym centrum naszego miasta nie po raz pierwszy. W sierpniu tego roku wszyscy bielszczanie mieli okazję zobaczyć graczy w squasha, którzy brali udział w zawodach „Polska kontra Reszta Świata”. Całe wydarzenie nazwane zostało "Squash na Chrobrym". Wtedy też każdy z przechodniów miał możliwość spróbowania swoich sił w tej dyscyplinie sportu. Przyszłoroczne Mistrzostwa Świata będą trzecią edycją Squasha na Chrobrym.

unnamed.jpg